Zdaniem Lisa

blog polityczny Janusza Lisa

Polityka informacyjna a propaganda

Zainspirowany doniesieniami opozycji o słabej polityce informacyjnej Rządu Królestwa Scholandii postanowiłem zorganizować konferencję na chacie, gdzie będzie można poznać dokonania obecnego gabinetu. Najbardziej jednak zastanawia mnie to, czy po tej konferencji ci sami opozycjoniści nie zaczną twierdzić, że Rząd karmi ludzi propagandą.

Dotychczas działalność Rady Ministrów Scholandii można było poznać z pojawiających się co kilka dni informacji na LD KS. Były to informacje suche, w rodzaju “Ministerstwo X zrobiło Y”. Widać taki sposób informowania nie jest wystarczający dla niestrudzonych opozycjonistów. Dlatego właśnie, by spróbować zadowolić przeciwną frakcję polityczną postanowiłem dodać do tych informacji analizę, by już nie było tylko kto i co, ale też i dlaczego. Pojawi się zatem próba analizy przyczyn i możliwych skutków działań podejmowanych przez Rząd. Czy zostanie to uznane za propagandę?

Proponuję, drogi Czytelniku, byś sam się o tym przekonał. Wejdź zatem na chat w niedzielę, 18 maja o godzinie 20. Jeśli nie uda Ci się dotrzeć, trudno, postaram się udostępnić Ci zapis z konferencji.

Comments

 1. piotr
  maj 13th, 2008 | 07:10

  ciekawe, ze nie tylko opozycja uwaza polityke informacyjna rzadu za slaba. no, chyba ze rzad po prostu malo robi i nie ma o czym zbytnio informowac :) jedyne dobrze dzialajace ministerstwo to MGiF. nie pamietam kiedy niektorzy ministrowie oglaszali cokolwiek na LD…

 2. JanuszLis
  maj 13th, 2008 | 11:04

  Niestety nie moge sie zgodzic z powyzsza opinia. Wszystkie sprawy, o ktorych wspominalem w mailu znajdujacym sie pod tym adresem ( http://groups.yahoo.com/group/scholandia_xo_pl/message/27540 ) byly przedstawiane na liscie dyskusyjnej Scholandii. Nie zgadzam sie tez ze stwierdzeniem o niskiej aktywnosci Rady Ministrow. Bedzie mial Pan okazje sie o tym przekonac odwiedzajac chat w niedziele o 20.
  Co zas sie tyczy tego, ze nie tylko opozycja uwaza polityke informacyjna Rzadu za niewystarczajaca to prosze mi podac chocby jedna osobe, poza zwiazanymi ze Scholandzka Partia Demokratyczna, ktora wyraza swoje niezadowolenie.

 3. Marcin Landecki
  maj 13th, 2008 | 18:37

  Ja jestem osobą nie związaną obecnie z SPD.
  I co Pan na to?
  Swoją drogą, to niedługo złożą w sądzie wniosek o uznanie nowej parti politycznej.

 4. JanuszLis
  maj 13th, 2008 | 20:25

  Ostatnie zdanie wyjasnia dlaczego tak mocno skupia Pan swoja aktywnosc na krytyce Rzadu. Widac w ten sposob chce Pan budowac pozycje swojej przyszlej partii. Krytyka rzadzacych jest najprostrzym na to sposobem.

Leave a reply